Teraz jest 2014-11-28, 10:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ratchet and Clank: Size Matters
PostNapisane: 2010-03-12, 20:36 

Model PS: PSP-3000
Ratchet and Clank: Size Matters
Obrazek
Info o grze:
    tryb gry: single / multiplayer
    nośnik: 1 UMD
    tryb multiplayer: Wi-Fi
    liczba graczy: 1-4
    wymagania wiekowe: brak ograniczeń
Wstęp:
Tą grę dostałem wraz z konsolą dlatego sam nie wiedziałem co mogę się po niej spodziewać. Jednak nie zawiodłem się :spoko: Recke napisałem z 2 powodów: bo podobnej nie widziałem oraz bo chciałbym prosić o zdjęcie warna ^^
Ratchet&Clank to seria znana bardziej z PS2 lub PS3. Z tego co wiem do tej pory z tej serii ujrzeliśmy jedynie tą grę którą opisuję (size matters) oraz Secret agent Clank. Warto właśnie zainteresować się także tą drugą gierką jeżeli spodobała wam się ta ;) Chociaż obie gry mimo że o tych samych bohaterach polegają na czym innym.
Ratchet and Clank: Size Matters jest to gra zręcznościowa w której sterujemy głównie Ratchetem rozwalając przeciwników naokoło ;) Nie jest to jednak krwawa gra i jedyne co z pokonanych przeciwników wypływa to coś zielonego i do tego nie wiadomo co ^^
Grę dostaniemy za ok. 60 zł więc jest ona jak najbardziej opłacalna ;)
Obrazek
Rozgrywka:
Fabuła
A więc zacznijmy od konkretów :-) Fabuła gry jest bardzo ciekawa... Otóż nasi dzielni bohaterowie Ratchet dzielny Lombax (którym będziemy głównie sterować) oraz nieodłączny jego przyjaciel Clank spędzają miłe wakacje. No i w czasie ich jakże wielkiego leniuchowania ;] zdarzyło im się spotkać Lunę - fankę Ratcheta i jego przyjaciela. Warto wspomnieć że o bohaterach czytano w gazecie ;) Więc owa fanka pragnęła zrobić kilka zdjęć swoim idolom ;) No i od tego wszystko się zaczęło... Nastąpiło nagłe "pokręcenie" fabuły gdzie zupełnie niespodziewanie wkraczają do akcji tajemniczy obcy którzy porywają Lunę. Zostawia ona jednak tajemnicze urządzenie które jak się okazuje w następnych poziomach, wskazuje drogę do obcych. Ratchet i Clank postanawiają uwolnić fankę... Ale wszystko nie jest takie hop-siup szczególnie ,że następują zwroty akcji... I to jakie! Radzę grać do końca bo jak sam się przekonałem całą prawdę można poznać dopiero pod koniec...
Co w tej grze?
No więc w czasie wykonywania misji mamy okazję zwiedzić załkiem sporo planet. Każda inna ;] Zwykle pod koniec niesamowitego wysiłku czeka nas jeszcze nie kto inny: boss. Jest to coś (?) co z pewnością zaczną nienawidzić gracze już po przejściu kilku poziomów ;) Boss wykonuje znakomicie zadane zadanie. I utrudnia graczom życie oczywiście... Ale bardziej już o samym graniu ;) Najbardziej wkurza to że przechodzisz roboty, cuda, lawa cię goni... nagle trafiasz na robota który cię ukatrupia i musisz jechać na nowo :wtf: Wywnioskowac z tego można że gra niezbyt często się (jak to nazwać) zapisuje.
Obrazek
Komentarz do zdjęcia:

Mam cię brzydalu!

Gracz ma do wyboru spory arsenał broni: od rękawicy bomb glove, przez hypershota i nanotecha po laceratora. Jest to jeden z plusów gry. Nie dość że mamy wielki wybór w sklepie to możemy (niestety w pewnych miejscach tylko ;( ) ulepszać bronie i to nie jednym "bajerem" lecz kilkoma bardzo przydatnymi gadżetami od rączki po lufę. Ciekawostka: jedna funkcja która mnie bardzo zadowoliła jest typowy "telefon" dzięki któremu możemy w dowolnym miejscu i czasie kupić amunicję oraz nowe gadżety. Wszystko w sklepie kupuje się za śrubki które mamy możliwość zbierania za każdego pokonanego przeciwnika oraz (to coś dla typowych lubiących porozwalać) za rozwalone rzeczy (parasole itp.).
Obrazek

Gdzie maś lącki? Moze dzidziusia walnąć? :lol:

Obrazek
Oprócz normalnego chodzenia Ratchetem twórcy gry wpadli na wspaniały pomysł którym jest sporo minigierek na których możemy oderwać się trochę od ciągłego rozwalania nieprzyjaciół, oraz możliwość grania Clankiem :!: (o tym napisze później) a także aby zdobyć jakiś potrzebny przedmiot należy zmierzyć się z innymi w wyścigu na deskach. Oczywiście żaden z tych dodatków nie jest tak łatwy na jaki wygląda ;]
Opis dodatków:
Misja Clanka
Aby nie pozostawiać żadnych wątpliwości co do gry przedstawię wam dodatkowe opcje gry. Jest nim m.in. misja Clanka.

Obrazek

Gdy wcielamy się w naszego Clanka mamy do pomocy kilka małych robocików zwanych Gadgebotami. Gadgeboty pomagają m.in. wlaczyć oraz uruchamiać specjalne mechanizmy potrzebne do otworzenia jakiegoś przejścia. Dostępne rozkazy to: Czekaj, za mną, do ataku lub wejdź. Czasem trzeba dobrze pomyśleć żeby właściwie przejść daną misję gdyż gadgeboty nie są zbyt mądre i trzeba je naprowadzić za pomocą rozkazu. Lepiej zagrajcie i przekonajcie się sami ;) Ta misja jeżeli się nie mylę, znajduje się na drugiej planecie.
Mega Clank
Kto by pomyślał że taki mały Clank może się zmienić w taką potęgę ;] Niestety nie mam screenów. Jednym z zamiarów Mega Clanka (lub jak wolicie Gigant Clanka) jest uratowanie Ratcheta z jednej z planet. Lecąc Mega Clankiem musimy pokonać wrogów jednocześnie uważając na "kosmiczne śmieci" ;) Clank umie czasem przywalić ;)
Minigierki
Takie logiczne gierki. Nie mam co do nich dużo do gadania....
Podsumowanie
Ratchet&Clank: Size Matters to super gra. Ma bardzo dużo możliwości i można zrobić w tej grze niespodziewane rzeczy (czyli takie których się nie spodziewacie). W grze nie tylko można rozwalać przeciwników, kupować oraz ulepszać bronie, ale także pograć sobie w różne logiczne gierki. Jest też sporo nerzędzi np: konewka :wtf: (do sadzenia kwiatów które wystrzeliwują/podrzucają/zmieniają się w drabinę aby tylko Ratchet mógł przejść ^^ ), magnes (do otwierania przejść niekiedy w nietypowy sposób) itp.
Gra jest naprawdę warta kupienia m.in. ze względu na dość ciekawą fabułę, dużo różnych misji oraz strasznie dużej ilości możliwości. Tam nie robisz w kółko tego samego (ok czasami) ale szeroka paleta rozwiązań i możliwości robi swoje ;) Smuci trochę że nie można "zbaczać" z trasy tylko masz wytyczoną drogę więc fani Assassyna się zawiodą ;) Mimo że jest wiele błędów to jednak gra jest warta uwagi. Ale uwaga! To jeszcze nie wszystko ;)
Muzyka, grafika itp.
Muzyka
Co do muzyki nie mam się do czego przyczepić. Muza jest przyzwoita, chociaż w czasie walki nie pasuje do sytuacji gdy rozlega się pum,pum,pum a ty lejesz robota.
Grafika
Tu już niestety tak bosko nie jest ;( Grafika w pewnych momentach wręcz "kwadratowa", niektóre rzeczy nie mają cienia :wtf: ale mimo wszystko nie jest jeszcze taka zła :mrgreen: Z resztą wszystko widać na screenach więc nie muszę się zbytnio rozpisywać...
Obrazek

Genialny sposób otwierania (?) mostu. Co dziwne klucz nie służy jedyne do walenia po głowie ;)

Ocena końcowa
Plusy:
-FABUŁA!
-Dużo różnych broni
-Ogólnie dużo możliwości
-Różnorodność zadań
-Muzyka
-Przeznaczona i dla małego i dla dużego :mrgreen:

Minusy
-Grafika (można ją jednak zaliczyć do plusów i minusów)
-Trudna z powodu tych zapisów w trakcie gry

GRAFIKA: 7/10
MUZYKA: 9/10
STEROWANIE: 6/10
GRYWALNOŚĆ: 9/10
Moja ocena:
8
Zabraniam kopiowania bez zgody!
Będę wdzięczny za uwagi co do recenzji.
Zdjęcia moje. tylko jedno z gry-online.pl

Obrazek

Ostatnio edytowano 2010-03-13, 12:34 przez DarkPeter, łącznie edytowano 3 razy

Zobacz profil Wyślij e-mail

PostNapisane: 2010-03-13, 11:39 

Model PS: PSP-2000
Ja bym jeszcze napisał, że gra jest króciutka.

PostNapisane: 2010-03-13, 11:45 

Model PS: Brak konsoli
Eh recka bardzo fajna:] A gre wyłączyłem po przejściu misji gdzie Ratchetowi śni się koszmar:P
Bardziej mi się podobał Secret Agent Clank:]

PostNapisane: 2010-03-13, 12:05 

ciesze sie ze sie podoba :spoko:
rzeczywiście ten koszmar jest trudny i tez miałem długa przerwę w graniu. ale jak się potrudziłem to przeszedłem.
trochę jednak przesadziłem z możliwościami ^^ w tej recenzji.
Dodam jeszcze parę informacji i miodzio ^^

Pisze z PSP.

Obrazek

PostNapisane: 2010-03-20, 13:55 

Model PS: PSP-2000
oj tam wcale nie takie trudne ja lubię tego typu gry i właśnie dziś zamierzam ją skończyć! Nie wspomniałeś nić o trybie multi który sam w sobie jest całkiem całkiem :)

Zapraszamy do rejestracji na nowym prężnie rozwijającym się forum Monster Hunter !
http://www.mhunter.yoyo.pl/

PostNapisane: 2010-03-20, 17:22 

nie gralem powiem szczerze :D tylko ja wsrod moich kolegow mam ratcheta...
jak co to mowcie jezeli sa bledy...

Pisze z PSP.

Obrazek

PostTen post został usunięty przez Blaze 2010-04-05, 10:31.
Powód: Regulamin działu Racenzje się kłania
PostTen post został usunięty przez Blaze 2011-06-30, 16:30.
Powód: offtopic
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]